O nas

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS jest organizacją studencką zrzeszającą na równych prawach studentów niepełnosprawnych i pełnosprawnych, wszystkich rodzajów studiów i kierunków Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Działalność rozpoczęliśmy w maju 2010 r. Statut przewiduje również członkostwo honorowe dla osób szczególnie zasłużonych w działaniach na rzecz studentów niepełnosprawnych UMCS .

Czym się zajmujemy?

Naszym głównym celem jest dążenie do osiągnięcia integracji studentów z niepełnosprawnościami z grupą rówieśniczą. Reprezentujemy interesy studentów niepełnosprawnych. Integrujemy studentów niepełnosprawnych ze środowiskiem akademickim. Mobilizujemy studentów niepełnosprawnych do działalności społecznej, naukowej, sportowej i kulturalnej.

Podejmujemy także działania mające na celu likwidacje barier społecznych, komunikacyjnych i architektonicznych. Współorganizując kursy, szkolenia, wyjazdy adaptacyjne staramy się aktywizowaćstudentów z niepełnosprawnościami oraz stwarzać warunki, dzięki którym nawiązują się nowe znajomości, a także przyjaźnie.

Reprezentujemy także interesy studentów z niepełnosprawnościami
przed władzami rektorskimi i innymi jednostkami uczelni oraz współpracujemy
z Zespołem ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS, Samorządami Studenckimi i organizacjami z innych uczelni o podobnym profilu działania jak nasze Zrzeszenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s